Loading...
btc
BTC
4.63%
Bitcoin
41.821,32 USDT
eth
ETH
2.5%
Ethereum
2.247,79 USDT
xrp
XRP
-0.32%
Ripple
0,62 USDT
ltc
LTC
1.27%
Litecoin
73,21 USDT
bnb
BNB
0.76%
Binance Coin
229,82 USDT
sol
SOL
-2.97%
Solana
61,11 USDT
avax
AVAX
-1.02%
Avalanche
21,72 USDT
ada
ADA
2.34%
Cardano
0,40 USDT
dot
DOT
1.29%
Poladot
5,61 USDT
doge
DOGE
2.25%
Doge Coin
0,09 USDT

Bitcoin Neden Aniden Yükseldi

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD paritesinin 2022 Ağustos ortasından bu yana en yüksek seviye olan 24.895 doları gördüğünü gösteriyor.

Bitcoin boğaları, en büyük kripto para biriminin haftalarca süren konsolidasyonun ardından etkileyici bir şekilde forma girmesiyle bu haftaki kazanımları hissediyor.

Başta Amerika Birleşik Devletleri’nden olmak üzere makroekonomik arka rüzgarlar, iyimserlere avantaj sağlayan riskli varlıklar genelinde iyileşen duyarlılıkla el ele geldi.

BTC/USD, 15 Şubat’ta neredeyse %10 ve 16 Şubat’ta %2 daha kazandı ve bunu altcoinler takip etti.

 

Bitcoin boğaları, en büyük kripto para biriminin haftalarca süren konsolidasyonun ardından etkileyici bir şekilde forma girmesiyle bu haftaki kazanımları hissediyor.                    BTC/USD günlük getiri tablosu (ekran görüntüsü). Kaynak: Madeni para camı

Kazançlar, ABD makroekonomik veri baskılarının önemli bir haftasında geldi ve şimdiye kadar bunlar, riskli varlık performansı için önemli bir ön koşul olan enflasyonun gerilediği anlatısını besliyor.

Cointelegraph, Wall Street açılışı öncesinde bugün kripto piyasalarını hareket ettiren şeylere bir göz atıyor.

 

ABD makro verileri Bitcoin boğalarını cesaretlendiriyor

Hesaplamasındaki değişikliğe rağmen büyük ölçüde beklentilere uyan bir Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile başladı.

CPI, hisse senetleri ve kripto için klasik bir oynaklık katalizörüdür ve yavaş bir ilk tepkiye rağmen, bu seferki tepki sonuçta farklı olmadığını kanıtladı.

Perakende satışlar ve üretim rakamları, yatırımcıların riskli işlemler için daha fazla “kuru toz” sağlaması ve kriptoyu daha yüksek göndermesiyle görünümü daha da artırdı.

Hâlâ daha fazla veri gelecekken, ruh hali tamamen iyi haberlerin devam edip etmeyeceği ve Bitcoin’in 2023’teki müthiş geri dönüşünün son vuruşlarını sürdürüp sürdüremeyeceği ile ilgili.

İzleme kaynağı Material Indicators’ın kurucu ortağı Keith Alan, “%10’luk bir izdihamdan sonra, BTC boğaları bir duvara çarptı,” diye özetledi .

“Önemli Haftalık MA’ların ilk testinde temiz ret. Ateşli bir İşsiz Raporu başka bir girişimi güçlendirebilir. ABD ekonomik raporları etrafındaki oynaklığı ortadan kaldırmak için başka bir kurulum sağlamak için kısmi bir geri dönüş arıyorum.

Alan, 50 haftalık ve 200 haftalık hareketli ortalamalara (MA’lar) atıfta bulundu, ikincisi geçen yılın ortasından beri temiz direnç sağlıyor.

ABD işsizlik verilerinin beklentilerin üzerinde gelmesi, piyasaya Fed’in kısıtlayıcı ekonomi politikasının işe yaradığına ve er ya da geç bir dönüşün olabileceğine dair bir sinyal gönderebilir.

Fed’in faiz oranlarını düşürmesi ve likiditeyi artırması, riskli varlık alım satımlarını daha çekici hale getirecektir.

Bitcoin boğaları, en büyük kripto para biriminin haftalarca süren konsolidasyonun ardından etkileyici bir şekilde forma girmesiyle bu haftaki kazanımları hissediyor.                50, 200MA ile BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC fiyatı ABD dolarının gücüyle rekabet ediyor

Geçici de olsa ilginç bir durumda , Bitcoin ABD doları ile birlikte tırmanıyor.

Geleneksel olarak negatif korelasyonlu olan iki varlık da mevcut iklimden yararlanıyor – ancak farklı nedenlerle.

Vailshire Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Dr. Jeff Ross’un açıkladığı gibi , kısa vadeli hazine getirileri yükseldi ve bu da sermayenin ABD’ye akmasına neden oldu.

Söz konusu likidite değişikliklerine atıfta bulunarak, “BTC, dünya çapında artan likidite nedeniyle yükseliyor” diye ekledi.

ABD dolar endeksi (DXY) 1 günlük mum grafiği. Kaynak: TradingView
Ancak diğerleri, karakter dışı statükonun daha ne kadar devam edebileceğini sorgulayarak gergin.

Tüccar Mark Cullen 16 Şubat’ta bir tweet’in bir bölümünde “Tradfi ve $DXY’nin dünkü hareketi desteklememesiyle birlikte piyasalar ikiye ayrılmaya başlıyor” uyarısında bulundu .

“Yükseklerin süpürüleceğini düşünüyorum, ancak Q, bu hamle her iki tarafı da 1. silip süpürürse?”

Bitcoin boğaları, en büyük kripto para biriminin haftalarca süren konsolidasyonun ardından etkileyici bir şekilde forma girmesiyle bu haftaki kazanımları hissediyor.

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Mark Cullen/ Twitter

Bitcoin balinaları destek ve direnci yükseltiyor

Bitcoin bir kez daha keskin bir şekilde yükselmeye başladığında, en büyük tüccarlarından bazıları ralliyi etkileme fırsatlarını kaybetmedi.

İlgili: Bitcoin, 19 bin doları yeniden test edebilecek ‘bir sonraki büyük hamleyi’ izliyor – analist

Balinalar sürekli olarak sipariş defteri etkinliğiyle iletişim halindedir ve mevcut koşullar, teklif ve talep likiditesinin sipariş defterinde yukarı ve aşağı hareket ettiğini gördü – bununla birlikte spot fiyatı da alıyor.

O gün bir tweet, “25.000 $’da ret bekleniyor ve sabah 8:30 ET İşsiz Raporu civarında oynaklığın önünü açmak için bir düşüş bekleniyor, ancak talepleri 28.000 $’a kadar merdivenlediler” dedi .

“25 bin doları temizlerlerse, yukarı yöndeki likidite eksikliğinden hızla yararlanabilirler. Oyunu tanımlayabilirseniz, riski azaltabilirsiniz.”

Binance BTC/USD sipariş defterine eşlik eden bir ekran görüntüsü, bir gecede 25.000 doların güçlendiğini ve önemli desteğin de 21.600 dolara yükseldiğini gösterdi.

Bitcoin boğaları, en büyük kripto para biriminin haftalarca süren konsolidasyonun ardından etkileyici bir şekilde forma girmesiyle bu haftaki kazanımları hissediyor.                  BTC/USD sipariş defteri tablosu (Binance). Kaynak: Maddi Göstergeler/ Twitter

Bu arada Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, “Yukarı yönlü bir piyasada düzeltmeler nispeten kısa ömürlüdür” dedi .

“Daha yüksek zaman dilimi seviyeleri bir testten geçiyor ve ardından insanlar düzeltmeyi kısa tuttukça piyasalar yukarı doğru fırlamaya başlıyor. 25 bin doları aştıktan sonra Bitcoin için 30-35 bin dolara doğru devam edeceğiz.”

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Bitcoin Neden Aniden Yükseldi

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!