Loading...
btc
BTC
2.66%
Bitcoin
62.420,72 USDT
eth
ETH
2.56%
Ethereum
3.329,11 USDT
xrp
XRP
1.05%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
70,79 USDT
bnb
BNB
1.39%
Binance Coin
552,42 USDT
sol
SOL
2.75%
Solana
151,74 USDT
avax
AVAX
2.46%
Avalanche
27,00 USDT
ada
ADA
1.49%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
2.61%
Poladot
6,49 USDT
doge
DOGE
2.38%
Doge Coin
0,12 USDT
  1. Haberler
  2. Aslında Kim?
  3. FTX Ceo’su Sam Bankman-Fried Aslında Kim? Serveti Ne Kadar?

FTX Ceo’su Sam Bankman-Fried Aslında Kim? Serveti Ne Kadar?

Samuel Benjamin Bankman-Fried, Amerikalı girişimci, yatırımcı, eski milyarder ve dolandırıcılık zanlısıdır.

Sam Bankman Fried
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Herhangi bir amaç için doğrudan çalışarak yapabileceğiniz iyilik miktarını, Wall Street’te çalışıp ona bağışta bulunarak yapabileceğiniz miktara kıyasla bir düşünün. Pek çok durumda, muhtemelen bağışlarla onlara daha fazla yardımcı olabilirsiniz. Ve temelde, Wall Street’i kontrol ettim.

Nispeten genç olan 29 yaşındaki Sam Bankman-Fried, ticaret hacmine göre dünyanın dördüncü büyük kripto para borsası FTX’i yönetiyor ve aynı zamanda milyar dolarlık kripto piyasası üreticisi Alameda Research’ün CEO’su. Ama her şeyin mütevazi başlangıçları vardır.

2014 yılında Massachusetts Institute of Technology’de fizik eğitimini tamamladıktan sonra Bankman-Fried, 2017’de Alameda’yı kurmadan önce kantitatif ticaret firması Jane Street Capital’de tüccar olarak üç yıl geçirdi.

FTX’e gelince, borsa üç yıl içinde 32,5 milyar dolarlık şaşırtıcı bir değere ulaştı. Bankman-Fried, boş zamanlarında- işkolik rutinine göre- 11 haneli servetinin çoğunu sonunda vermeyi planlayan hevesli bir hayırseverdir. Ancak iddiaya göre, şu ana kadar net değerinin yalnızca %0,1’ini bağışladı.

Geçen yıl Bankman-Fried, FTX’in genel merkezini Hong Kong’dan Bahamalar’a taşıdı ve ikinci yargı alanında daha iyi bir kripto düzenleyici çerçeveye atıfta bulunarak oraya kendisi taşındı. Bahamalar, dünyada Sand Doları olarak bilinen bir merkez bankası dijital para birimini benimseyen ilk ülkeydi. Ayrıca Bankman-Fried, adanın canlı, güvenli ve tecritsiz ortamını taşınma nedeni olarak gösteriyor.

 

Bankman-Fried’in 2021’i:

 

Belki de en büyük tanınma zirvesi, FTX’in Miami’nin NBA stadyumunun isim haklarını 2040’a kadar güvence altına aldığı geçen Ekim ayında geldi. FTX arenası, kripto benimseme söz konusu olduğunda dünyanın en zengin şehirlerinden birinin kalbinde yer alıyor.

Miami Heat’in açılış sezonunda borsa, belirli bir tesis bölümünde oturan her müşteriye 500 $ kripto para verdi. Bundan önce, FTX ayrıca birinci lig beyzbolunun resmi sponsoru oldu. Yıl sonuna doğru borsa, Washington DC spor takımlarıyla, token düşüşlerine ilişkin münhasır haklar da dahil olmak üzere ortaklıklar kurduğunu duyurdu.

Muazzam başarılar bir yana, yasal uyumluluğa ulaşmak yine de FTX’in ana hedefi olmaya devam etti. Sam Bankman-Fried, yılın kongre oturumlarının büyük bir bölümünü oynadı ve kripto borsalarını piyasa manipülasyonundan kaçınmak için işlem faaliyetlerini gönüllü olarak bildirmeye çağırdı.

Alameda’ya gelince, kantitatif firma, her gün 1 milyar dolar ile rapor edilen 10 milyar dolar değerinde kripto para birimleri arasında ticaret yapmak için büyüdü.

 

Bankman-Fried’in 2022’si:

Bankman-Fried, 2022 için blok zinciri hızlandırma, ölçeklendirme ve düzenlemenin en büyük temalar olmasını bekliyor.

FTX yakında, kullanıcıların kripto paralarını doğrudan itibari para ticaret terminallerinde harcamaları için bir Visa banka kartı başlatacak. Önceki yıllarda spor ortaklıklarına yaptığı harcama çılgınlığının ivmesini koruyan FTX, kısa süre önce küresel blockchain ve Web3 varlıklarını desteklemek için 2 milyar dolarlık bir girişim fonu açıkladı.

CEO ayrıca, istikrarlı paraların daha iyi raporlanması ve denetlenmesi gerektiğine inanıyor ve daha fazla şeffaflığın “sorunların %80’ini çözeceğini ve istikrarlı paraların karada gelişmesine izin vereceğini” iddia ediyor. Bugün Bankman-Fried, düzenleyicileri birleşik bir kripto ağı oluşturmaya ve ifşa, dolandırıcılığı önlemeye odaklanmanın kripto varlıklarının menkul kıymetler olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmayacağından daha önemli olabileceğini düşünmeye çağırıyor.

Serveti Ne Kadardır?

9 Kasım 2022’de Sam Bankman-Fried’in net serveti 16 milyar dolardı. 11 Kasım cuma günü şirketleri iflas başvurusunda bulundu ve bu net servet sıfırlandı.

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
FTX Ceo’su Sam Bankman-Fried Aslında Kim? Serveti Ne Kadar?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!