Loading...
btc
BTC
0.85%
Bitcoin
61.320,72 USDT
eth
ETH
0.73%
Ethereum
3.269,58 USDT
xrp
XRP
1.63%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.18%
Litecoin
70,05 USDT
bnb
BNB
0.16%
Binance Coin
545,71 USDT
sol
SOL
2.11%
Solana
150,80 USDT
avax
AVAX
0.94%
Avalanche
26,60 USDT
ada
ADA
0.86%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.66%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
0.97%
Doge Coin
0,12 USDT
  1. Haberler
  2. Aslında Kim?
  3. ShapeShift’in Kurucusu Erik Voorhees Aslında Kim?

ShapeShift’in Kurucusu Erik Voorhees Aslında Kim?

ShapeShift
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Beş yıl içinde büyük bir finansal çöküş olacak ve kripto hazır olacak.

Voorhees aynı zamanda, Beorn Gonthier takma adı altında geliştirdiği ve yönettiği bir anlık Bitcoin ve altcoin değişimi olan ShapeShift’in kurucusu ve CEO’sudur. 

Girişimlerinden bazıları, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile cezalara ve yasal sorunlara neden oldu.

Voorhees, vergilere, mali düzenlemelere ve genel olarak hükümete karşı çıkan açık sözlü bir özgürlükçü. ShapeShift, ücretsiz bir hizmet olmasıyla siyasi ve ekonomik inançlarını yansıtıyor.

 

Voorhees’in 2021’i:

ShapeShift, Ocak 2021’de hem şirketi hem de kullanıcıları Müşterinizi Tanıyın yükümlülüklerinden kurtarmak ve aynı zamanda tacirlere daha fazla likidite, fiyat, varlık kullanılabilirliği ve güvenlik sağlamak için yaklaşık bir düzine merkezi olmayan borsa protokolünü entegre etti. 

Bir podcast’te Voorhees, Miami’deki Bitcoin 2021 konferansı sırasında Bitcoin maksimalistlerini diğer kripto para birimlerinin savunucularını çöpe atmakla suçladı ve “Dogecoin topluluğu veya Ethereum topluluğu.”

Voorhees, Temmuz 2021’de verdiği bir röportajda iş ve paranın ademi merkeziyetçiliği konusuna odaklanarak hayatın ve ekonominin birçok alanında ademi merkeziyetçilik için bir argüman sundu. 

Daha sonra bu teoriyi paraya uyguladı ve gerçekten eşitlikçi bir toplum yaratmak için küçük, merkezi bir organizasyonun para birimi üzerinde tekele sahip olmaması gerektiğini savundu. 

2021’in sonlarına doğru ShapeShift, DAO modeline geçişine başladı.

Zincirler arası merkezi olmayan borsa ThorChain, Temmuz 2021’de iki multimilyon dolarlık saldırıya ve küçük de olsa üçüncü bir ihlale maruz kaldıktan sonra Voorhees, istismarların ThorChain’in daha kat etmesi gereken çok yol olduğunu gösterdiğini, ancak sağlayabileceği gerçeğinin zincirden bağımsız merkezi olmayan bir borsa, “endüstri için büyük bir gelişmedir”.

 

Voorhees’in 2022’si:

13 Ekim 2020’de, üyelerinin düzenleyici stablecoin çerçevelerinin yanı sıra CBDC’ler için tasarım, teknoloji ve deneylerin incelenmesini ve seçimini tamamlayacağını belirten bir G20 raporuyla ilgili olarak Voorhees şu tweet’i attı: “2022’nin sonunda Bitcoin zaten daha büyük olacak yarısından fazlası.” 

Voorhees’in merkezi olmayan, değişmez ve sınırsız bir finansal sistem kurma vizyonuyla, ShapeShift’in açık kaynaklı yazılımı ve yönetişimi, halihazırda ShapeShift’in çalışanlarına, yatırımcılarına ve kullanıcılarına verilmiş olan borsanın FOX belirtecinin sahiplerine kademeli olarak taşınacaktır. 2022’de mevcut her kullanıcı, 340 milyon jetonluk bir FOX token airdropu alacak ve bu da onu tarihteki en büyük airdrop yapacak.

Vorhees, Medium’da kararın arkasındaki mantığı açıklayarak, “Ademi merkeziyetçilik yalnızca geçerli bir organizasyonel strateji değil, aynı zamanda çoğumuzun tutkuyla savunduğu sınırsız, değişmez finansal sistemi mümkün kılmak için temel model haline geldi” diye yazdı. 

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
ShapeShift’in Kurucusu Erik Voorhees Aslında Kim?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!