Loading...
btc
BTC
1.1%
Bitcoin
58.531,55 USDT
eth
ETH
0.74%
Ethereum
3.156,84 USDT
xrp
XRP
8.4%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.04%
Litecoin
69,97 USDT
bnb
BNB
0.58%
Binance Coin
536,90 USDT
sol
SOL
0.32%
Solana
139,90 USDT
avax
AVAX
-0.66%
Avalanche
25,79 USDT
ada
ADA
0.95%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.16%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
1.89%
Doge Coin
0,11 USDT
  1. Haberler
  2. Aslında Kim?
  3. Gemini’nin Ceo’su Tyler Winklevoss Aslında Kim?

Gemini’nin Ceo’su Tyler Winklevoss Aslında Kim?

Tyler Winklevoss
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tyler Winklevoss, Amerikalı bir yatırımcı, Winklevoss Capital Management ve kripto para borsası Gemininin kurucu ortağı ve CEO’su aynı zamanda bir Olimpiyat kürekçisidir.

Hayatı

Tyler Winklevoss, 1 Ağustos 1981’de Southampton, New York’ta dünyaya geldi ve Greenwich, Connecticut’ta büyüdü.

Eğitim Hayatı

Carol ve Howard Winklevoss’un oğlu Tyler Winklevoss, Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu’nda yazar ve aktüerya bilimleri profesörüdür. Winklevoss, Greenwich Country Day School’a gitti ve Brunswick School’dan mezun oldu. Winklevoss, altı yaşından itibaren 12 yıl boyunca klasik piyano dersleri aldı. Lise yıllarında Latince ve Eski Yunanca öğrendi. İlk yılında, o ve ikiz kardeşi Cameron Winklevoss bir ekip programı kurdu.

14 Haziran 2002’de Winklevoss’un kız kardeşi Amanda Winklevoss, New York’ta Analiz Et filminin çekimi sırasında bilinmeyen sebeplerden dolayı öldü. 2000 yılında ekonomi okumak üzere Harvard Üniversitesi’ne girdi ve 2004 yılında Sanatta Lisans derecesi ile mezun oldu. Harvard’da erkekler üniversite takımının, Porcellian Club’ın ve Hasty Pudding Club’ın bir üyesiydi. Bay Winklevoss, 2009 yılında Oxford Üniversitesi Said Business School’da işletme alanında yüksek lisans eğitimine başladı ve 2010 yılında yüksek lisansını tamamladı.

Oxford’dayken Christ Church, Oxford Blue’nun bir üyesiydi ve 156. Oxford-Cambridge Tekne Yarışı’nda kaybeden Blue Boat’ta kürek çekti. Serveti Tyler Winklevoss ve kardeşi dünyadaki en büyük ve en tanınmış Bitcoin (BTC) yatırımcılarından ikisidir.Yaklaşık 180.000 Bitcoin’e, yani var olan tüm Bitcoin’lerin (BTC) yaklaşık %1’ine sahip olduklarına inanılıyor.Tyler ve Cameron ilk büyük Bitcoin (BTC) satın alımlarını 2013 yılında kendi paralarından 11 milyon dolar yatırarak 110.000 Bitcoin satın alarak gerçekleştirdiler.

O zamanlarda 1 Bitcoin (BTC) 100 dolardan işlem görüyordu. Bu yatırımlar henüz satılmadı.
Bunun dışında Tyler Winklevoss’un net servetinin 2,1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Kariyeri

Winklevoss kardeşler Bitcoin (BTC) ile milyarlarca dolar kazanmadan önce, Mark Zuckerberg ve Facebook ile yüksek profilli bir hukuk savaşının içindeydiler. Winklevoss ikizleri, Mark Zuckerberg’in sosyal ağ oluşturma fikirlerini çaldığını söylüyor. Kanıtlar ikna ediciydi ve ikizler sonuçta nakit ve Facebook hissesi olarak 65 milyon dolar değerinde bir anlaşma kazandılar. 2012 yılında Tyler ve kardeşi Cameron Winklevoss, birden fazla varlık sınıfına yatırım yapmaya ve erken aşamadaki girişimlere başlangıç ​​sermayesi ve altyapı sağlamaya odaklanan bir şirket olan Winklevoss Capital Management’ı kurdu.

Şirketin genel merkezi New York’un Flatiron Bölgesi’ndedir. 2014 yılında Tyler ve ikiz kardeşi Cameron Winklevoss, müşterilerin dijital varlıkları satın almasına, satmasına ve saklamasına olanak tanıyan bir dijital para birimi borsası ve yönetim şirketi olan Gemini’yi kurdu. Gemini, New York merkezli SEC tarafından düzenlenen bir Tröst şirketidir. Gemini Gemini Kripto Para Borsası, güvenilir saklama hizmetlerini dijital varlıkların alım satımına yönelik gelişmiş bir ticaret platformuyla birleştiren bir kripto para birimi ticaret hizmetidir.

Gemini, kripto sahipleri için 200 milyon dolarlık sigortalı saklama hizmetine sahip olmasıyla benzersizdir. Bu borsanın özelliği, New York Bankacılık Kanunu kapsamında lisanslı bir saklama bankası olmasıdır. Gemini, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Kanada dahil 60’tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Diğer kripto para borsaları gibi Gemini de kullanıcıların dijital para birimleri ve ABD doları gibi fiat para birimleri kullanarak çeşitli kripto para birimleri alıp satmalarına olanak tanıyor.

Bu ve bunun gibi daha fazla Aslında Kim? içeriği görmek istiyorsan TIKLA!

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Gemini’nin Ceo’su Tyler Winklevoss Aslında Kim?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!