Loading...
btc
BTC
0.3%
Bitcoin
42.113,13 USDT
eth
ETH
-1.4%
Ethereum
2.211,81 USDT
xrp
XRP
-2.07%
Ripple
0,61 USDT
ltc
LTC
-1.25%
Litecoin
72,01 USDT
bnb
BNB
-1.19%
Binance Coin
230,62 USDT
sol
SOL
-2.11%
Solana
60,33 USDT
avax
AVAX
-2.77%
Avalanche
22,06 USDT
ada
ADA
-1.81%
Cardano
0,40 USDT
dot
DOT
-1.32%
Poladot
5,56 USDT
doge
DOGE
-2.63%
Doge Coin
0,09 USDT

Binance Ceo’su Changpeng Zhao Aslında Kim? Serveti Ne Kadar?

Binance CEO'su

Binance Ceosu Binance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısaca CZ olarak bilinen Changpeng Zhao, dünyayı kasıp kavuran ve 180 günden kısa bir sürede dünyanın en büyük kripto para borsası haline gelen Binance’in kurucusu ve CEO’sudur. Şu anda serveti 4,5 milyar dolar değerinde olmasına rağmen, düşük/orta gelirli bir ailede büyüdü. Babası Çin’den sürgün edildikten sonra aileyi Kanada’ya taşıdı. CZ, Vancouver’da büyüdü ve ailesini desteklemek için McDonalds’ta hamburger hazırlamak gibi birçok işte çalıştı.

Montreal’deki McGill Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi okudu ve ardından Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda çalışmaya başladı, önce ticaret emirlerini eşleştirmek için sistemler kurdu, ardından Bloomberg’in Wall Street’teki vadeli işlemleri için yazılım geliştirdi. 2005 yılında CZ, Bloomberg Tradebook Vadeli İşlemler Araştırma ve Geliştirme ekibinin başkanı olarak görevinden ayrıldı ve Fusion Systems’ı başlatmak için Şangay’a taşındı.

2013’ten itibaren kripto ve blok zincirine odaklandı; Blockchain.info için teknoloji başkanı olarak çalıştı ve OKCoin’de baş teknoloji sorumlusu olarak görev yaptı. Ardından 2017’de, neredeyse anında yükselişe geçen Binance’i kurdu. Binance, bir yıldan kısa bir süre içinde dünyanın en büyük kripto para ticaret platformu haline geldi.

Blockchain ve ticaret sistemlerinde uzman olan CZ, Binance’i önde gelen blockchain ekosistemi olarak kurmuştur. Binance ayrıca Exchange, Labs, Launchpad, Info, Academy, Research, Trust Walle ve Charity Foundation gibi kendi dahili alt platformlarının birçoğunu kullanıma sundu. Binance, 2020’de CoinMarketCap ve Swipe.io’yu satın aldı ve bir takım başka projelerede yatırım yaptı.

Alıntı:

“Bitcoini sattığınız için kendinizi tokatlayın”

 

 

“Bitcoin hiçbir yere gitmiyor. Bir süre daha burada olacak.”

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Binance Ceo’su Changpeng Zhao Aslında Kim? Serveti Ne Kadar?

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!