Loading...
btc
BTC
0.27%
Bitcoin
40.080,81 USDT
eth
ETH
0.17%
Ethereum
2.196,74 USDT
xrp
XRP
0.15%
Ripple
0,62 USDT
ltc
LTC
0.16%
Litecoin
72,41 USDT
bnb
BNB
0.27%
Binance Coin
228,70 USDT
sol
SOL
0.58%
Solana
63,35 USDT
avax
AVAX
0.23%
Avalanche
21,99 USDT
ada
ADA
0.11%
Cardano
0,40 USDT
dot
DOT
0.03%
Poladot
5,54 USDT
doge
DOGE
-0.09%
Doge Coin
0,09 USDT

Vitalik Buterin Aslında Kim? ETH Kurucusunun Net Serveti Ne Kadar?

Vitalik Buterin kimdir?
Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin kimdir? Net serveti ne kadar?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vitalik Buterin, en büyük piyasa değerini oluşturan ve şu anda en aktif olarak kullanılan blok zinciri olan kripto para birimi platformu Ethereum’un kurucusu olarak bilinir .

Buterin Rusya’da doğdu ve Kanada’da Toronto’nun bir banliyösünde büyüdü. Çocukken Buterin, matematik becerileriyle hemen fark edildi ve yetenekli bir çocuk olarak etiketlendi. Buterin, büyürken bazen daha normal olmayı dilediğini belirtiyor; zeki zihni nedeniyle sık sık arkadaşlarından soyutlanmış hissetti.

Buterin , Bitcoin’i ilk olarak 2011 yılında bilgisayar bilimcisi ve yazılım geliştiricisi olan babasından öğrendi. 17 yaşındaki Buterin’in gerçek değeri olmayan bir para birimi kavramıyla özellikle ilgilenmesi için hiçbir nedeni yoktu. Ancak o yıl daha sonra, World of Warcraft’tan ayrıldıktan sonra Buterin, zamanını geçirmek için yeni bir yol arıyordu. Çoğu kripto meraklısı gibi Buterin de merkezi yönetişime şüpheyle yaklaşıyordu ve hükümetleri, kurumsal kurumları ve bankacılığı “kötü” olarak görüyordu. Buterin, artan erişilebilirlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ile tanımlanan yeni bir ekonomi türü inşa etmenin çerçevesi olarak dijital para biriminin ademi merkeziyet hareketinde güçlü bir güç olabileceğine inanıyordu.

2011’de Buterin kripto kariyerine, kendisine Bitcoin ile ödeme yapan küçük bir yayın olan Bitcoin Weekly için makaleler yazarak başladı. Makaleleri, yeni bir proje hakkında Buterin’e ulaşan Rumen yazar ve programcı Mihai Alisie’nin dikkatini hızla çekti. Birlikte, Bitcoin Magazine adlı bir yayın başlattılar ve Buterin, Waterloo Üniversitesi’nde lisans okurken baş yazar olarak çalıştı.

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
1
harika
Harika
2
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Vitalik Buterin Aslında Kim? ETH Kurucusunun Net Serveti Ne Kadar?

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!