Loading...
btc
BTC
4.63%
Bitcoin
41.821,32 USDT
eth
ETH
2.5%
Ethereum
2.247,79 USDT
xrp
XRP
-0.32%
Ripple
0,62 USDT
ltc
LTC
1.27%
Litecoin
73,21 USDT
bnb
BNB
0.76%
Binance Coin
229,82 USDT
sol
SOL
-2.97%
Solana
61,11 USDT
avax
AVAX
-1.02%
Avalanche
21,72 USDT
ada
ADA
2.34%
Cardano
0,40 USDT
dot
DOT
1.29%
Poladot
5,61 USDT
doge
DOGE
2.25%
Doge Coin
0,09 USDT

Genesis İflas Başvurusuna Hazırlanıyor.

Genesis İflas
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg tarafından sunulan haberde konuyu yakından inceleyen kişilerin Genesis Global Capital’in bu hafta iflas başvurusunda bulanacağını söylendi.

Digital Currency Group’un içinde olan Genesis, son birkaç aydır likidite kriziyle başa çıkmaya çalışıyor. Bu süreçte alacaklılarıyla görüşmeye devam eden şirket, henüz krizi aşmak için yeterli nakit desteğini bulamadı. Buda şirketin iflas başvurusundan başka yolunun olmamasına neden oluyor.

Şirket yetkililerinden şimdilik bir açıklama gelmezken konuya aşina kaynaklar, görüşmelerin devam ettiğini ve planda bir değişiklik olabileceğini de söyledi.

Genesis’in mali durumu, ana şirketi DCG’nin Three Arrows Capital’in iflasından etkilenmesiyle bozulmaya başladı. Ardından FTX ile ticari bağlantısı olan şirket, borsanın çöküşü sonrası daha da zor duruma düştü ve hemen sonra ödeme işlemlerini durdurmak zorunda kaldı.

Zincirleme etkinin sonrasında bu durumdan en çok etkilenen kripto kuruluşu ise Gemini borsası oldu. Zira Gemini, Genesis aracılığıyla müşterilerinin kripto varlıklarına faiz ödemesi yapıyordu. Genesis, ödemeleri durdurunca Gemini de müşterilerine geri ödeme yapamadı. Son bilgilere göre şirketin Gemini’ye borcu 900 milyon dolar civarındaydı.

Digital Currency Group ise finansal krizin bağlı olarak bu hafta yatırımcılarına üç ayda bir yapılan temettü ödemelerini yapamayacaklarını söyledi. Genesis’in iflas başvurusunda bulunma ihtimalinin güçlenmesi, kripto piyasasında endişe kaynağı olmasını sürdürüyor.

Bilindiği gibi 2022 yılındaki önemli projelerin çökmesi ve kripto şirketlerinin iflası piyasaları derinden etkilemişti.

DCG’nin medya şirketi Coindesk satışı da gündemde

Acil paraya ihtiyacı olan Digital Currency Group, şirket bünyesindeki varlıkların satış seçeneklerini değerlendirmeye başladı. Son gelişmelerde Kripto haber şirketi Coindesk’in potansiyel satışını değerlendirmek için yatırım bankası Lazard Ltd. İle bir anlaşma yapıldığı söylendi.

Haber:Bloomberght.com

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
2
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Genesis İflas Başvurusuna Hazırlanıyor.

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!