Loading...
btc
BTC
0.44%
Bitcoin
57.595,19 USDT
eth
ETH
0.53%
Ethereum
3.115,93 USDT
xrp
XRP
4.63%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
2.32%
Litecoin
68,93 USDT
bnb
BNB
1.16%
Binance Coin
530,89 USDT
sol
SOL
1.55%
Solana
137,85 USDT
avax
AVAX
1.59%
Avalanche
25,61 USDT
ada
ADA
3.87%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
2.1%
Poladot
6,03 USDT
doge
DOGE
0.33%
Doge Coin
0,11 USDT
  1. Haberler
  2. Aslında Kim?
  3. Crypto.com ‘un CEO’su Kris Marszalek Aslında Kim? Serveti Ne Kadar?

Crypto.com ‘un CEO’su Kris Marszalek Aslında Kim? Serveti Ne Kadar?

Kris Marszalek cyrptocom
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kris Marszalek, Polonyalı bir girişimci ve Singapur merkezli kripto ve ödeme platformu Crypto.com’un CEO’sudur.

Kripto para birimi meraklıları, kripto ödeme şirketi Monaco’yu hatırlayabilir. 2016 yılında kurulan bu kart, kullanıcılara mali durumları ve verileri üzerinde kontrol olanağı sunan ilk blockchain tabanlı banka kartlarından biriydi. Monaco, dünyanın kripto para birimine geçişini desteklemek ve hızlandırmak için 2018’de Crypto.com olarak yeniden markalaştı.

Kripto işine girmeden önce Marszalek, Hong-Kong merkezli mobil uygulama Yiyi’yi ve e-ticaret şirketi Beecrazy’yi kurdu. Daha sonra Ensogo olarak yeniden adlandırılan iBuy Group tarafından satın alındığında Beecrazy’de baş işletme görevlisi olarak görevini sürdürdü.

Crypto.com, küresel tanıtım kampanyalarının ardından ve Marszalek’in Kanada ve Avustralya gibi önemli pazarlar da dahil olmak üzere birçok farklı ülkede faaliyet göstermek üzere kripto destekli banka kartları için lisanslar almasının ardından 2020’de ilgi görmeye başladı.

Buna ek olarak, Crypto.com’un teklifi, merkezi olmayan bir borsa olan DeFi Swap’ı piyasaya sürerek merkezi olmayan finans dünyasına genişledi. 2020’nin sonunda Crypto.com dünya çapında 5 milyon kullanıcıya ulaştı.

Marszalek 2021’i:

2021, Crypto.com’un DeFi Swap’ın lansmanı ve devam eden promosyon kampanyalarıyla teşvik edilen büyüme yaşadığı kripto para birimi alanı için iyi bir yıldı.

2021’in sonunda Crypto.com, 10 milyon kullanıcı ve 3000 çalışan kaydetti ve 90 ülkede faaliyet gösteriyordu.

Bu hızda, Marszalek’in bir sonraki hedefinin önümüzdeki beş yıl içinde platforma katılan 150 milyon kullanıcı olması sürpriz olmamalı.

Şirket, 2021 yılında, özellikle büyük spor etkinliklerinde, genellikle ana sponsor olarak göründüğü büyük reklam kampanyalarından geçti.

Crypto.com, Arena olarak yeniden markalaşmak için Los Angeles Staples Center ile multimilyon dolarlık bir anlaşma yaptı. Etkinlik merkezi, Lakers, Clippers ve Sparks basketbol takımlarının yanı sıra Kings buz hokeyi takımına ev sahipliği yapmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde, arena New York City Madison Square Garden’dan sonra en büyük ikinci arenadır.

Kripto borsası, Crypto.com adını önümüzdeki 20 yıl boyunca arenada tutma hakları için Staples Center sahibi AEG’ye 700 milyon dolar ödedi. Geçiş Noel Günü’nde gerçekleşti ve tüm fiziksel işaretler ve logolar 2022’nin ilk yarısında kademeli olarak değiştirilecek. Anlaşma, bir kripto şirketinin spora yaptığı en önemli yatırımlardan birini temsil ediyor. 

Marszalek ayrıca Formula 1 ile 100 milyon dolarlık bir ortaklık imzaladı ve Crypto.com’un organizasyonu NFT’leri geliştirmede desteklemesi karşılığında yarışma sırasında markasını sergilemesine izin veren bir anlaşma ile işaretlendi.

2022’de Marszalek:

2022’de Marszalek, Crypto.com’daki başarılı faaliyetlerine muhtemelen devam edecek çünkü şirket dünya genelinde milyonlarca dolarlık anlaşmaları güvence altına almaya devam edecek.

Kuruluş geçtiğimiz günlerde, yılın ilk yarısında iki borsa satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu. İki borsa, Kuzey Amerika Türev Borsası veya Nadex ve perakende müşteriler için Küçük Borsa adlı bir vadeli işlem çözümüdür.

Nadex, finansal hizmetler şirketi IG Group’un bir parçasıdır ve 4,3 milyar dolarlık piyasa değerine sahiptir. 

Small Exchange ile Marszalek, perakende pazarına geleneksel finansın getirdiği finansal kısıtlamaları serbest bırakan ve herkese kendi parasıyla kendi kendine egemen ve bağımsız olma fırsatı sağlayan bir araçla güç veren bir platform sunma hayalini sürdürüyor.

Kris Marszalek ’un Serveti Ne Kadar?

Kris Marszalek, kripto para dünyasında etkili iş insanlarından biridir. Marszalek’in serveti geçen yıl 150 milyon dolar olarak tahmin ediliyordu.

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Crypto.com ‘un CEO’su Kris Marszalek Aslında Kim? Serveti Ne Kadar?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!