Loading...
btc
BTC
0.26%
Bitcoin
39.551,28 USDT
eth
ETH
-0.21%
Ethereum
2.160,18 USDT
xrp
XRP
0.74%
Ripple
0,63 USDT
ltc
LTC
-0.42%
Litecoin
71,89 USDT
bnb
BNB
-0.57%
Binance Coin
227,70 USDT
sol
SOL
-0.86%
Solana
63,12 USDT
avax
AVAX
-1.35%
Avalanche
21,94 USDT
ada
ADA
-1.3%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.61%
Poladot
5,47 USDT
doge
DOGE
-2.03%
Doge Coin
0,08 USDT

CoinEx ABD’de hizmet vermeyi durduracağını açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev Bitcoin borsası CoinEx, ABD kullanıcılarına hizmet vermeyi durduracağını açıkladı!

Son zamanlarda SEC ve New York Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyonların artmasıyla birlikte birçok kripto para şirketi hizmetlerinde aksamalar yaşıyor. Stablecoin ihraççısı Paxos ve kripto para borsası Kraken’in işlemlerinde yaşanan aksaklıklar sonrası sıra bu Bitcoin borsasına geldi.

Bitcoin borsası CoinEx, geçtiğimiz gün kullanıcılarına aktardığı bir e-posta ile birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılarına hizmet vermeyi sonlandıracağını açıkladı.

Bitcoin borsası CoinEx, geçtiğimiz gün kullanıcılarına aktardığı bir e-posta ile birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılarına hizmet vermeyi sonlandıracağını açıkladı.

Dev kripto para borsasının e-posta üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Düzenleyici gereklilikler nedeniyle, CoinEx’in artık ABD vatandaşlarına veya sakinlerine hizmet sağlayamadığı için üzgünüz.” sözlerinde bulundu. Yapılan duyuruyla beraber BTC borsası CoinEx, ABD kullanıcılarından varlıklarını 60 iş günü içerisinde (24 Nisan tarihine kadar) çekmelerini istedi ve verilen bu tarihten sonra “ilgili hesapları kademeli olarak yasaklayacağını” aktardı. Şirket yaptığı operasyonla beraber ABD kullanıcılarını IP adresleriyle tanımladı.

Bildiğiniz üzere kripto para piyasası ve büyük kripto şirketleri üzerindeki ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) etkisi, uzun bir süredir devam ediyor. 22 Şubat tarihinde CoinEx, New York Başsavcılığı tarafından sunulan 38 sayfalık bir dilekçe ile beraber, ABD’deki en katı dolandırıcılıkla mücadele ve menkul kıymetler düzenleme yasalarından biri olarak kabul edilen eyaletin Martin Yasasını ihlal etmesi gerekçesiyle suçlanmıştı.

Ayrıca New York Başsavcısı James, ayrıca CoinEx’in hem emtia hem de menkul kıymet olarak nitelendirilen Amp (AMP), LBRY Credits (LBC), Rally (RLY) ve Terra (LUNA) gibi token’ları listelediğini söylemişti.

Bu suçlamalarda şirketin sadece New York’taki faaliyetlerini durdurması amaçlanıyordu. CoinEx’in federal kurumların düzenlemesiyle karşılaşıp karşılaşmadığı belli olmasa da, bugünkü kararı bu tür bir eylemden kaçınmak için önleyici bir hareket gibi görünüyor. Benzer şekilde Nexo, hiçbir düzenleyicinin onu bunu yapmaya doğrudan zorlamamasına rağmen, düzenleyici kaygılar nedeniyle Aralık ayında ABD pazarından çekilmişti.

CoinEx işlem hacimleri haberlerden etkilenmiş gibi görünüyor. Borsa, bugün 24 saatlik süreçte yüzde 6,2 ve Salı günkü 35 milyon dolardan düşerek 29 milyon dolarlık bir hacim gördü. Borsanın CET token’ı bundan minimum düzeyde etkilendi ve 24 saatlik süreç içerisinde yüzde 3,8 düşüş yaşadı.

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
CoinEx ABD’de hizmet vermeyi durduracağını açıkladı

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!