Loading...
btc
BTC
0.26%
Bitcoin
39.551,28 USDT
eth
ETH
-0.21%
Ethereum
2.160,18 USDT
xrp
XRP
0.74%
Ripple
0,63 USDT
ltc
LTC
-0.42%
Litecoin
71,89 USDT
bnb
BNB
-0.57%
Binance Coin
227,70 USDT
sol
SOL
-0.86%
Solana
63,12 USDT
avax
AVAX
-1.35%
Avalanche
21,94 USDT
ada
ADA
-1.3%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.61%
Poladot
5,47 USDT
doge
DOGE
-2.03%
Doge Coin
0,08 USDT

OpenSea’nın Kurucusu Devin Finzer Aslında Kim?

Devin Finzer opensea
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Web2, Web3’ü entegre etmeye başladığında, işler gerçekten katlanarak artacaktır.

Devin Finzer, 2021 yılı boyunca misli olmayan jetonların oluşturulması ve ticareti için popüler bir merkez olan OpenSea’nin CEO’sudur. Finzer, Ethereum tabanlı platformu 2017 yılında kurucu ortak Alex Atallah ile başlattı.

Finzer’in geçmişi, matematik ve bilgisayar bilimlerine odaklandığı Brown Üniversitesi’ne devam etmesinin ardından birçok önemli durak noktasını içeriyor. Google’da yazılım mühendisi olarak staj yaptı ve daha sonra Pinterest’te aynı görevi üstlendi.

Finzer, 2015 yılında Claimdog adlı bir projeyi kurdu. Bu proje, insanların alacakları fonları almalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir çözüm. En azından 2016’da Claimdog’u satın alan Credit Karma’ya göre proje bir hit oldu.

 

Finzer’ın 2021’i:

2020’deki DeFi patlamasına ve 2017’nin ilk para arzı çılgınlığına benzer şekilde, misli olmayan tokenler 2021’de büyük ilgi gördü. NFT’ler, OpenSea’nın sanat ve koleksiyon pazarı nişini hedeflediği, çeşitli kullanım durumlarına sahip benzersiz, blok zinciri tabanlı belirteçlerdir.

NFT’lerin her biri 2021’de milyonlarca dolara satılıyordu. Belki de en coşkulu olanı – sanatçı Mike Winkelmann’ın “Everydays: The First 5000 Days” adlı NFT’si – yaklaşık 69 milyon dolar getirdi. Çok sayıda ünlü de farklı kapasitelerde nişe dahil oldu. OpenSea, 2021’de NFT’ler için odak noktası oldu ve yıl boyunca yaklaşık 14 milyar dolar değerinde hacme ev sahipliği yaptı. Aksiyonun bir bölümünü gören 2021’in Aralık ayı, OpenSea’de 3,25 milyar dolarlık hacim sağladı.

Ağustos ayı itibariyle, yüksek oranda insan ticareti yapılan OpenSea gemisinde sadece 37 kişi görev yapıyordu. Aralık ayında, proje, Lyft’in mali işler müdürü olarak geçirdiği süreyi içeren Brian Roberts’ı mali işler müdürü olarak gemiye getirdiğini duyurdu.

Ana akım teknoloji devi Adobe, Ekim 2021’de OpenSea ve diğerleriyle ortaklıklarını açıkladı ve bir NFT’nin gerçekliğini doğrulamak için daha büyük bir potansiyel sağladı. OpenSea, 2021’de mobil uygulamasını tanıtmak ve platformu çeşitli şekillerde yükseltmek gibi bir dizi başka duyuruyla da öne çıktı.

Bununla birlikte, OpenSea’nin 2021’i tamamen güneş ve gül değildi. Eylül ayında bir OpenSea çalışanının şirketteki pozisyonunu kâr elde etmek için kullandığına dair bilgiler gün ışığına çıktı. Çalışanın, OpenSea’de çalışmaktan edindiği bilgilere dayanarak belirli NFT’leri satın aldığı ve sattığı iddia ediliyor – bu bilgi halkın farkında değildi. OpenSea, Finzer’in halka durumu, OpenSea’nin ileriye dönük planlarını ve çalışanın şirketten ayrılışını bildiren bir şirket blog yazısı yayınlamasıyla durumu doğrudan ele aldı.

 

Finzer’ın 2022’si:

2022, OpenSea için ilerlemeyle başladı. Ocak ayında, Dharma’nın iki kurucu ortağının OpenSea’de baş teknoloji sorumlusu ve strateji başkanı rollerini üstlendiği cüzdan ve DeFi çözümü Dharma Labs’ı satın aldığını açıkladı.

NFT’lerin coşkusu 2022’de de devam edecek mi? Yıl 2021 gibi bir şeyse, dijital belirteç sınıfı için potansiyel olarak genişleyen kullanım alanları ile NFT’lere sürekli dikkat içerebilir. Bu durumda OpenSea, NFT kalabalığına hitap ederken sürekli büyüme ve hacim görebilir. Finzer’in OpenSea projesini yönetmesiyle, piyasa mantıksal olarak onun kripto endüstrisinin NFT alt kümesine devam eden katılımını görebilir.

2021’in sonlarında, Roberts’ın yanlış anlaşılan yorumlarına dayanarak, OpenSea’nin 2022’de sözde halka açılma niyetiyle ilgili yanlış anlaşılma yayıldı. Açıklama, onun yorumları sırasında böyle bir planın olmadığını ortaya çıkardı.

Şubat 2022’de, yaklaşık 1,7 milyon dolar değerindeki NFT’ler, bir kimlik avı kampanyası aracılığıyla OpenSea kullanıcılarından çalındı. Kimlik avı dolandırıcılığı, kullanıcıların NFT listelerini taşımasını gerektiren zamanda OpenSea’nin sistem yükseltmesinden yararlandı.

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
OpenSea’nın Kurucusu Devin Finzer Aslında Kim?

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!