Loading...
btc
BTC
1.29%
Bitcoin
58.641,32 USDT
eth
ETH
0.66%
Ethereum
3.154,43 USDT
xrp
XRP
9.37%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
0.64%
Litecoin
69,69 USDT
bnb
BNB
-0.37%
Binance Coin
531,82 USDT
sol
SOL
0.63%
Solana
140,35 USDT
avax
AVAX
-0.3%
Avalanche
25,88 USDT
ada
ADA
1.39%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.68%
Poladot
6,20 USDT
doge
DOGE
2.25%
Doge Coin
0,11 USDT
  1. Haberler
  2. Aslında Kim?
  3. Chain-link’in Kurucu Ortağı Sergey Nazarov Aslında Kim?

Chain-link’in Kurucu Ortağı Sergey Nazarov Aslında Kim?

Sergey Nazarov
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Gerçeği bilmenin kendi değeri vardır.

10 yıldan fazla bir süredir kriptoda olduğunu biliyoruz, bu da Bitcoin teknik incelemesinin yayınlandığı sıralarda başladığını gösteriyor. Her şeye rağmen, Nazarov, hibrit akıllı sözleşmeler ve blok zinciri kehanetleri ile bilinen Chainlink ağını geliştirmesiyle bilinir.

Nazarov ve ailesi 1990’larda New York’a göç etti ve burada daha sonra New York Üniversitesi’nde felsefe ve yönetim alanında lisans derecesi aldı.

Nazarov, kendi kripto işine başlamadan önce şirketlerin nasıl kurulduğunu öğrenmek için çeşitli asistanlık pozisyonları aldı.

Nazarov’un 2021’i:

Aralık 2021 itibarıyla Chainlink, büyük ölçüde kehanet hizmeti sayesinde 75 milyar doların üzerinde toplam değere sahipti.

Kahinler, kripto para birimi fiyatları gibi kriptoyla ilgili rakamlardan spor sonuçları ve hava durumu raporları gibi zincir dışı rakamlara çekmek için veri kümelerini genişletti. Aynı şekilde, ağ, bu zincir üstü sayılardan çekeceği kesin olan, geliştirilmekte olan 1.000’den fazla projeyi geçti.

Bu projelerin önemli bir kısmı, Chainlink’in yıl boyunca düzenlediği çeşitli hackathon’lara atfedilebilir. Projenin bahar hackathon’una 4.000’den fazla katılımcıdan 140’ın üzerinde proje başvurusu geldi. Fall’s hackathon, 7.500’den fazla kayıt ve 280 proje sunumuyla sonuçlandı.

Chainlink ayrıca 2021’i Avalanche, BNB Chain, Ethereum ve Polygon gibi ağlarda hizmet başlatmakla geçirdi.

Dünyanın blok zincir tabanlı ağlara geçişine yardımcı olmak için Chainlink ayrıca The Associated Press, AccuWeather, Amazon Web Services ve Google Cloud Platform gibi küresel kuruluşlarla ortaklık kurdu.

Bu kuruluşlardan bazıları artık kendi Chainlink oracle düğümlerini çalıştırıyor ve Chainlink ağına bilgi besliyor.

Projede 2021’deki ilerlemelerin bir kısmı Hibrit Akıllı Sözleşmelerden kaynaklandı. Chainlink bloguna göre bu yenilikler, oracles tarafından sağlanan zincir içi ve zincir dışı verileri birleştiriyor. Temel olarak, zincir dışı bilgilerin, blok zinciri ağları tarafından sunulan güvenlik ve merkeziyet sizlikten faydalanmasının bir yoludur.

Son olarak Chainlink, daha sonra 2021’de Ethereum, Polygon ve BNB Chain’de piyasaya sürülen, geliştiricilerin tasfiye veya verim toplama gibi DeFi’ye özgü işlemleri gerçekleştirmek için otomatikleştirebilecekleri botlar olan Keepers’ı tanıttı.

Nazarov’un 2022’si:

Nazarov ve ekibi, kripto ve akıllı sözleşmelerin geleceğinin zincirler arası çözümlerde olduğuna inanıyor. Ağustos 2021’de Chainlink, tam da bu nedenle Zincirler Arası Birlikte Çalışabilirlik Protokolünü tanıttı.

CCIP, “zincirler arası iletişim için yeni bir açık kaynak standardı” olarak kabul edilir ve Chainlink, yüzlerce blockchain ağı arasındaki bağlantıları kolaylaştıracağını öngörür. Bu protokol aynı zamanda Chainlink Programmable Token Bridge için temel görevi görecek.

Çeşitli DeFi platformlarında kilitli milyarlarca dolar bulunan Chainlink, önümüzdeki yıl boyunca zincirler arası çözümlere odaklanacak. Şirket, eski Google CEO’su Eric Schmidt, eski LinkedIn CEO’su Jeff Weiner ve eski Coinbase baş teknoloji sorumlusu Balaji Srinivasan gibi çok sayıda deneyimli danışmanı bile işe aldı.

Chainlink’in zincirler arası vizyonu şimdiden gerçeğe dönüşüyor: 2021 boyunca, Chainlink fiyat beslemeli oracles’ı entegre eden projeler, Solana Devnet’teki projeler ve Avalanche blok zincirindeki gelişmeler dahil olmak üzere umut vaat eden girişimlerle önemli bir büyüme gördü.

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Chain-link’in Kurucu Ortağı Sergey Nazarov Aslında Kim?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!