Loading...
btc
BTC
2.07%
Bitcoin
40.800,00 USDT
eth
ETH
1.05%
Ethereum
2.215,99 USDT
xrp
XRP
1.25%
Ripple
0,63 USDT
ltc
LTC
3.09%
Litecoin
74,53 USDT
bnb
BNB
0.66%
Binance Coin
229,61 USDT
sol
SOL
2.38%
Solana
64,48 USDT
avax
AVAX
1.45%
Avalanche
22,26 USDT
ada
ADA
2.61%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
1.38%
Poladot
5,62 USDT
doge
DOGE
1.13%
Doge Coin
0,09 USDT

ProShares CEO’su Michael Sapir Aslında Kim?

ProShares
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
2021 yılı bu dönüm noktasıyla hatırlanacak.

Sapir, 1997 yılında iki ortakla birlikte ProShares’i (ProFunds Group olarak) kurmadan önce Rydex yatırım fonları ailesiyle çalışarak yatırım fonları sektöründe ön plana çıktı. 

2006’da Sapir, doğrudan borsa yatırım fonlarına odaklanan ProFunds’un ayrı ProShares kolunu kurdu.

Firmanın, ABD’deki ilk kaldıraçlı ve ters ETF’ler gibi yenilikçi finansal ürünleri piyasaya sunma geçmişi de vardır.

 

Sapir’in 2021’i:

Michael Sapir’in adını dijital finans tarihine kazıyan şanslı günü, ProShares’in Bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF’sinin NYSE Arca borsasında işlem görmeye başladığı 19 Ekim’de geldi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) başvurularına yanıt olarak yıllarca ertelenen kararlarının ardından, ProShares sonunda ilk kripto para bağlantılı ETF’yi ABD pazarına getirmek için zorlu yarışı kazandı.

Merakla beklenen teklif, muzaffer bir başlangıç ​​yaptı. ProShares Bitcoin Stratejisi ETF’si lansmanından sonraki ilk iki gün içinde 1,2 milyar doların üzerinde değer topladı ve şimdiye kadarki en başarılı ETF çıkışlarından biri oldu.

Tarihsel gelişme, muhtemelen Bitcoin’in yaklaşık aynı zamanlarda 60.000 $ sınırını aşmasında etkili oldu.

Sapir’in ABD’li yatırımcıların düzenlenmiş, geleneksel bir mekan aracılığıyla Bitcoin’e maruz kalma fırsatını genişletmedeki liderliği, ona aralık ayı başlarında küresel iş dünyasının en etkili isimlerinden bazılarını öne çıkaran “Bloomberg 50” listesinde yer alması da dahil olmak üzere birçok ödül de kazandırdı.

 

Sapir’in 2022’si:

Sapir’in ProShares Bitcoin Stratejisi ETF’sinin örneklediği hareket için bir sonraki adım, vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF’si yerine bir spot için verilen mücadeledir.

SEC patronu Gary Gensler’in güçlü direnişi göz önüne alındığında, bu dönüm noktasına bu yıl ulaşılacağı garanti edilmiyor.

Ocak 2022 itibariyle, görünüşe göre yarışın bu sonraki aşamasından çekilmiş olan ProShares’in SEC’in boru hattında başka bir kripto ETF dosyalaması yok.

Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanıyla birlikte BITO, 2022’nin başlarında zor günler geçirdi. Fon, Ekim lansmanından bu yana üç aydan kısa bir süre içinde yaklaşık %35 değer kaybetti.

Bununla birlikte, kripto piyasası başka bir boğa aşamasına girdiğinde ve ana akım yatırımcıların dijital varlıklara olan ilgisi yeniden arttığında, trend muhtemelen tersine dönecek.

Sapir’in Web3 bağlantılı finansal ürünler vizyonu, Bitcoin ETF’lerinde bitmiyor. 2021’in azalan günlerinde ProShares, metaverse şirketlerinin bir endeksini izleyen bir ETF için SEC’e başvuruda bulundu.

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
ProShares CEO’su Michael Sapir Aslında Kim?

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!