Loading...
btc
BTC
0.85%
Bitcoin
61.320,72 USDT
eth
ETH
0.73%
Ethereum
3.269,58 USDT
xrp
XRP
1.63%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.18%
Litecoin
70,05 USDT
bnb
BNB
0.16%
Binance Coin
545,71 USDT
sol
SOL
2.11%
Solana
150,80 USDT
avax
AVAX
0.94%
Avalanche
26,60 USDT
ada
ADA
0.86%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.66%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
0.97%
Doge Coin
0,12 USDT
  1. Haberler
  2. Aslında Kim?
  3. Decentraland’ın kurucu ortağı Esteban Ordano Aslında Kim?

Decentraland’ın kurucu ortağı Esteban Ordano Aslında Kim?

Esteban Ordano
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Cypherpunk’lar kod yazar, Solarpunk’lar açık donanım oluşturur.

Ordano, Instituto Tecnologico de Buenos Aires mühendislik okulunda okula gitti ve BitPay’e başlamadan önce kısa bir süre Google’da mühendislik stajyeri olarak çalıştı. 

Ordano, Bitcoin ile ilgili birkaç ürünün oluşturulmasına da yardımcı oldu. Meilich, New York Üniversitesi’nde nörobilim ve ekonomi okudu ve ülkenin katı yasaları nedeniyle mücadele eden üniversitede dış kaynak işini yürütmek için Bitcoin’i kullandı. Bu kullanım onu, Buenos Aires’teki bir “hacker evi” olan Voltaire’e katılmaya ilham veren blockchain teknolojisinin sunduğu “özgürlüğe” maruz bıraktı. 

Meilich ve Ordano, Decentraland’ı başlatmak için bir araya gelmeden önce Voltaire’de bir araya geldi.

Ordano’nun 2021’i:

2021, Metaverse ve NFT’lerin ana akım haline geldiği yıldı ve birçok kişi bu maruziyeti Facebook’un “Meta” yeniden markalaşmasına bağlayabilirken, Decentraland çılgınlıkta küçük bir rol oynamadı. 2018’den beri var olan proje, Meta ifşasıyla birlikte Ekim ayında MANA token değerinin bir doların altından 5 doların üzerine fırladığını gördü. 

Haziran ayında proje, bir sanal arsayı temsil eden bir NFT’yi 1 milyon doların biraz altında satma rekorunu kırdı. Dijital bir gayrimenkul yatırım firması olan Republic Realm, Decentraland içinde sanal bir alışveriş bölgesi kurmayı hedefliyor.

Decentraland’ın MANA token’ı da Grayscale’in kripto Trust girişiminde yer alan şanslı projelerden biriydi. 

Grayscale, mart ayında Basic Attention Token, Chainlink, Filecoin ve Livepeer ile birlikte MANA tröstünü başlattı. Proje, Kasım ayında Tokens.com’un bir yan kuruluşu olan Metaverse Group’un 2,43 milyon dolara sanal bir arsa satın almasıyla kendi rekorunu kırdı.

Metaverse Group, arsasında dijital moda etkinliklerine ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Ekim ayı sonlarında proje, Deadmau5, Flume ve Paris Hilton gibi başrol oyuncularıyla ‘Metaverse Festivali’ni duyurdu. 50.000 katılımcı topladı ve proje 2022’de bir tane daha tutacak kadar başarılı oldu.

Tüm bunların ortasında Meilich, Decentraland pozisyonundan ayrıldı ve Mayıs ayında Big Time Studios’u duyurdu. Yayınlar, stüdyonun 21 milyon dolar topladığını ve Meilich’in tamamen NFT’ler tarafından desteklenen ilk AAA video oyununu yapmayı umduğunu ortaya çıkardı.

Ordano’nun 2022’si:

Decentraland, 2022’de şimdiden birkaç önemli anı kutladı. En önemlisi, ocak ayının ilk haftasında Samsung, Decentraland’da New York’taki fiziksel bir mağazanın sanal bir kopyasını kuracağını duyurdu. Elektronik şirketi, bunun Decentraland’daki en büyük marka devralmalarından biri olduğunu belirtiyor.  

Decentraland, sanal bir Avustralya Açık etkinliğine ev sahipliği yapmak için Tennis Australia ile de ortaklık kurdu. Girişim, Melbourne Park’taki çeşitli Tenis merkezli alanların sanal olarak yeniden oluşturulmasını içerecektir. Bir Avustralya Açık sözcüsü, gelecekte Decentraland ile çalışmaya devam edeceğini iddia ediyor. Ordano’nun 2022’de büyük marka anlaşmaları peşinde koşmaya devam etmesi ve Decentraland’ın onun aktif yardımı ile benimsenmeye devam etmesi bekleniyor.

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Decentraland’ın kurucu ortağı Esteban Ordano Aslında Kim?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!