Loading...
btc
BTC
2.54%
Bitcoin
38.190,49 USDT
eth
ETH
1.65%
Ethereum
2.061,01 USDT
xrp
XRP
1.33%
Ripple
0,61 USDT
ltc
LTC
1.06%
Litecoin
69,95 USDT
bnb
BNB
1.54%
Binance Coin
230,71 USDT
sol
SOL
6.35%
Solana
58,55 USDT
avax
AVAX
1.67%
Avalanche
20,69 USDT
ada
ADA
2.59%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
5,30 USDT
doge
DOGE
2.49%
Doge Coin
0,08 USDT

FTX Skandalı Derinleşiyor: Sam Bankman-Fried’in Sağ Kolu Nishad Singh Dolandırıcılıktan Suçlu Olduğunu İtiraf Edecek

ftx
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çöken kripto borsası FTX’in eski mühendislik direktörü ve Sam Bankman-Fried’in sağ kolu Nishad Singh, ABD savcılarıyla bir savunma anlaşmasına varmaya hazırlanıyor

ftx

Bloomberg’in Cuma günkü raporuna göre, eski FTX yöneticisi iddia edilen plandaki rolü nedeniyle dolandırıcılık suçlamalarını kabul etmeyi planlıyor. Konuya aşina olan kişilere atıfta bulunan rapor, hareketin Manhattan savcılarının Singh’e karşı dolandırıcılık suçlamaları yapmaya hazırlanmasıyla geldiğini söyledi.

Savunma anlaşmasının, Singh’in sekiz sayımlık bir iddianameden suçlu olmadığını kabul eden ve yargılanmayı bekleyen Bankman-Fried’i daha da izole edebilecek yetkililerle işbirliği yapmasını içermesi muhtemeldir. Singh ile anlaşmanın hala sonuçlandırılması gerekiyor.

FTX ve kardeş şirketlerinin diğer yöneticileri arasında, eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison, banka dolandırıcılığı, menkul kıymet dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlamalarını içeren yedi suçu kabul etmeyi kabul etti.

Aynı şekilde, FTX’in eski baş teknoloji sorumlusu Gary Wang da cezai suçlamalardan suçlu bulundu. Hem Ellison hem de Wang federal müfettişlerle işbirliği yapıyor.

Raporda, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu ve ABD’nin en üst düzey iki piyasa düzenleyicisi olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Singh’e iddia edilen plandaki rolü nedeniyle dava açmayı planladığı eklendi.

27 yaşındaki Singh, FTX’teki günlük operasyonlarda mühendislik başkanı olarak önemli bir rol oynadı. İki yıl sonra Wang ve Bankman-Fried ile FTX’i kurmadan önce başlangıçta 2017’de Alameda’ya katıldı.

Özellikle, Berkeley’deki California Üniversitesi’nden mezun oldu ve daha sonra FTX’e pazarlama ve İK başkanı olarak katılacak olan uzun süredir kız arkadaşı Claire Watanabe ile tanıştı.

FTX Saga’daki Son Gelişmeler

FTX ve kripto şirketleri grubu Kasım ayı başlarında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Sam Bankman-Fried daha sonra ABD savcılarının kendisine karşı resmi olarak suç duyurusunda bulunmasının ardından Bahamalar’da tutuklandı. Sonunda ABD’ye iade edildi ve burada bir New York mahkemesinde 250 milyon dolarlık bir tahvil yayınladıktan sonra hapisten serbest bırakıldı.

Bankman-Fried, banka dolandırıcılığı ve müşteri fonlarını kötüye kullanarak komplo da dahil olmak üzere sekiz cezai suçlamayla suçlandı. Suçlandığı suçlardan dolayı 100 yıldan fazla hapis cezasıyla karşı karşıya. Ekim ayında federal mahkemeye çıkması gerekiyor.

FTX destanındaki son gelişmelerde, bir New York yargıcı, SEC ve CFTC tarafından getirilen eski FTX CEO’suna karşı davaları, aleyhindeki ceza davaları sonuçlanana kadar beklemeye aldı.

Dahası, yeni mahkeme belgeleri sonunda FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’in tahvilindeki iki gizemli ortak imzacının kimliklerini ortaya çıkardı ve Andreas Paepcke ve Stanford Üniversitesi profesörleri ve SBF’nin ebeveynlerinin yakın arkadaşları Larry Kramer olduğu ortaya çıktı.

0
bo_a_sinyali
Boğa Sinyali
0
ay_sinyali
Ayı Sinyali
0
harika
Harika
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
FTX Skandalı Derinleşiyor: Sam Bankman-Fried’in Sağ Kolu Nishad Singh Dolandırıcılıktan Suçlu Olduğunu İtiraf Edecek

Giriş Yap

Brifing ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!